رضایتمندی مشتریان راف نت هموراه از اولویت های اصلی راف نت بوده ، تا هر سفارشی در شرایط مطلوب ، مورد تایید و انتظار مشتری ارسال گردد . با این وجود ممکن است مشتری بنا به دلایلی محصول خریداری شده را مرجوع یا تعویض نماید که در این صورتمفاد زیر به عنوان شرایط قانونی حاکم بر  خرید اینترنتی، معتبر و مورد توافق طرفین خواهد بود:

1)مشتری میتواند ظرف مدت هفت روز کاری اقدام به انصراف خود از خرید نماید مشروط به اینکه :

- کالای خریداری شده باز نشده و پلمپ باشد

-هزینه باز پس فرستادن کالا بر عهده خریدار میباشد

2)چنانچه کالای خریداری شده توسط مشتری با کالای ارسال شده توسط شرکت از نظر(جنس،برند،رنگ)متفاوت باشد ، مشتری باید حداکثر ظرف مدت 24 ساعت پس از دریافت کالا از کالارسان ، کالا را با توجه به شرایط ذیل به شرکت عودت نماید:

-هزینه عودت کالا بر عهده شرکت خواهد بود

-زمان محاسبه عودت کالا در فرض فوق از سوی مشتری تاریخ مندرج در قبض تحویل کالا به کالارسان خواهد بود

3)چنانچه کالا ی خریداری شده مشمول بند های فوق نبوده و پس از باز شدن کالا از بسته بندی دارای عیوب فنی باشه به طوری که اگر کالای خریداری شده دارای یکی از شرایط ذیل باشد:

-گارانتی دار:خریدار موظف است کالای مزبور را برای شرکت گارانتی کننده ارسال نماید لذا شرکت هیچ گونه مسئولیتی را در ارتباط با عیوب فنی محصولات با گارانتی ندارد.

-بدون گارانتی:شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال عیوب فنی پس از 7 روز ندارد.

کلیه کالاها و دستگاه هایی که نیاز به تست داشته (کالاهایی که عبارت 7 روز مهلت تست در صفحه کالا ، به هنگام خرید از سایت درج شده باشد) ، تا 7 روز از تاریخ تحویل دارای فرصت تست می باشند و هرگونه نقص فنی در دستگاه ها شامل سرویس تعویض می باشد ، و ایراد مطروحه توسط مشتری ، از طریق کارشناسان خدمات پس از فروش راف نت کنترل  و بررسی و در صورت تایید وجود نقص فنی ، به انتخاب مشتری یا کالای مشابه ارسال و یا وجه پرداختی مسترد خواهد شد.

4)خریدار مکلف است بلافاصله حین دریافت کالا از کالارسان و در مقابل وی اقدام به بازگشایی کالای خریداری شده از بسته و پاکت یا غیره نماید . چنانچه کالای خریداری شده دارای عیوب ظاهری مانند (شکستی ، ترک خوردگی ، زدگی و غیرت) باشد از تحویل کالا اجتناب نموده و در غیر این صورت تحویل کالا توسط کالا رسان به خریدار به منزله تایید صحت و سلامت فیزیکی کالا بوده و شرکت  ادعای بعدی خریدار در این خصوص را نمی‌پذیرد.

5)چنانچه کالای خریداری شده توسط مشتری به دلیل عدم موجودی کالا قابل تحویل نباشد ، شرکت مکلف است وجه دریافتی را ظرف مدت 72 ساعت کاری به خریدار عودت نماید . عودت وجه منوط به اعلام شماره حساب بانکی از طریق محل مشخص شده در پروفایل کاربری و ثبت درخواست در قسمت تماس با ما (درخواست لغو سفارش و استرداد وجه) توسط خریدار است . در صورت تاخیر در اعلام حساب بانکی هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود .

 

شرایط کلی در بازگشت کالا :

-از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش راف نت ، جداً خودداری کنید .

-برای بازگشت ، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به خوبی بسته بندی شود .

-حتما قبل از تحویل کالا به ارسال کننده از 6 جهت در پس زمینه سفید از محصول و بسته بندی تصویر برداری کرده و نزد خود نگه دارید تا در صورت نیاز برای کارشناسان راف نت ارسال نمایید .

- اگر کالا به علت مغایرت یا خرابی با روش های پست یا تیپاکس ارسال شود می‌بایست حتما فرم درخواست بیمه توسط ارسال کننده تکمیل شود . در غیر این صورت جهت ارسال کالا به دلایلی مثل انصراف از خرید و استفاده از مهلت تست 7 روزه قویا توصیه میگردد ، کالا به صورت بیمه دار ارسال شود چرا که ملاک کارشناسان راف نت تحویل سالم کالا از مامور ارسال است .

-برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هرمورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد . (درصورت لزوم ، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه ای بنویسید .

-از آنجا که واریز هزینه ارسال ، منوط به دریافت رسید پستی است ، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید .

-اگر ساکن تهران هستید ، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا ، با راف نت تماس بگیرید .

- از نوشن آدرس روی جعبه اصلی کالا ، جدا خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته و ارسال کنید .

بسته خود را به این آدرس ارسال کنید :

تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان خالد اسلامبولی ، خیابان چهاردهم ، نبش کوچه هشتم ، پلاک 36

 پس از دریافت و پذیرش کالا توسط راف نت ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری ، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش ، تا حداکثر یک هفته زمان خواهد برد .

-از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش ، مشخص شود ، اگر نیاز به استرداد وجه باشد ، حداکثر تا 72 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد .

خواهشمند است قبل از درخواست مرجوع ، تعمیر و یا تعویض ، حتما تمامی شرایط و الزامات به دقت مطالعه گردد .