یونیت رک چیست ؟


rafnet 25 شهریور 1399 دقیقه مطالعه
iOS 14

در این مطلب قصد داریم تا ببینیم یونیت رک چیست و به چه کاری می‌آید. با مجله راف نت همراه باشید تا در رابطه با این محصول کاربردی بیشتر بدانیم.

یونیت رک چیست؟

رک یک محفظه فلزی است که برای نگهداری از تجهیزاتی مانند سرور hp، روتر، فایروال، مودم و … طراحی شده و مورد استفاده قرار می­گیرد. در واقع هدف اصلی رک­ها محافظت از این تجهیزات و دسترسی آسان به آنها است همچنین رک­ها باعث ایجاد نظم در چیدمان این تجهیزات هم می­شوند. البته تمامی رک­ها مانند هم نیستند و تنوع زیادی از نظر رنگ و جنس و ابعاد دارند به همین دلیل دست ما برای تصمیم­گیری هنگام خرید باز است.

همان طور که در این لینک گفتیم رک­ها انواع مختلفی دارند، برای مثال رک‌های دیواری را می­توانید به دیوار نصب کنید که عموما ارتفاع آن ها ۶ ، ۷ ، ۹ و ۱۲ یونیت می­باشد. البته بهتر است قبل از نصب آن ها به سستی دیوار و یا سنگین بودن وزن تجهیزات نسبت به مقاومت دیوار توجه کنید و به فکر نصب یک پایه نگهدارنده در صورت سست بودن دیوار باشید.

به صورت کلی درباره رک­های ایستاده می­توان گفت که این رک­ها یا به وسیله چرخ امکان حرکت دارند و یا کاملاً ثابت بر روی زمین یا یک شاسی قرار می­گیرند و ارتفاعی حدود ۱۲ تا ۴۷ یونیت دارند. البته درباره رک های ایستاده و ویژگی­های مختلف آن می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. در ادامه بیشتر با یونیت رک آشنا می­شویم.

یونیت رک

انواع رک

به صورت کلی واحد اندازه­گیری عمق و عرض رک­ها با متر و سانتی­متر است و ارتفاع آن را با یونیت اندازه گیری می­کنند. با توجه به این که واحد اندازه­گیری ارتفاع در رک­ها یونیت است باید بدانیم هر یونیت چند سانتی متر است. فرمولی برای اثبات ریاضی آن وجود دارد ولی به شکل کلی می­توان گفت که که هر یونیت معادل ۴.۴۴۵ سانتی متر می­باشد. در واقع وقتی از یونیت حرف می­زنیم از ارتفاع در دسترس ما و قابل استفاده ما برای نصب تجهیزات ، طول آداپتورها و ارتفاع کلی رک به سانتی متر حرف می­زنیم که این اندازه گیری از سطح زمین تا سقف رک مد نظر ما اندازه گیری می­شود. پایین­ترین یونیت موجود در رک یونیت شماره ۱ می­باشد و هرچه این عدد افزایش پیدا کند در واقع یونیت رک هم افزایش پیدا می‌کند و ارتفاع آن بیشتر می­شود. در برخی موارد شما می­توانید شماره آن را از روی آداپتور تشخیص دهید.

یونیت رک

برای خرید رک مناسب با نیازتان بهتر است به یونیت انواع رک­ها توجه کنید و با در نظر گرفتن شرایط خاص خودتان و توقعی که از یک رک شبکه مناسب دارید، مثلا دیواری یا ایستاده بودن آن، یونیت رک مورد نیاز خود را انتخاب کنید. همچنین توجه به تجهیزات مختلف و ویژگی­های آنها در ساختار رک یکی دیگر از نکاتی است که هنگام خرید یک رک مناسب برای شرکت، سازمان و یا به صورت کلی هر جایی که می­خواهید در آن از رک شبکه استفاده کنید، باید به آن توجه کنید. شما می­توانید با مراجعه به این لینک تمامی اطلاعاتی که درباره تجهیزات مختلف و اجزای داخلی و بیرونی رک مورد نیازتان است را پیدا کنید.

اگر این مطلب را دوست داشتید مطلب انواع پچ پنل شبکه را بخوانید.

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه