آموزش تنظیمات مودم تی پی لینک مخابرات


مطهره جان نثاری 5 مرداد 1401 ۵ دقیقه مطالعه
آموزش تنظیمات مودم تی پی لینک مخابرات

برای استفاده از اینترنت ADSL خانگی همانطور که می‌دانید علاوه بر یک خط تلفن که اشتراک اینترنت دارد، نیاز به خرید یک مودم هم داریم. مودم tp link یکی از مودم‌های اقتصادی در ایران است که طرفداران زیادی دارد. در صورتی که از این مدل مودم استفاده می‌کنید لازم است که با کانفیگ مودم تی پی لینک آشنایی داشته باشید و با ورود به تنظیمات مودم TP-LINK آن را بر اساس شرکت ISP که از از آن اینترنت خریدید تنظیم کنید.

مدتها است که مخابرات نیز به جمع سرویس دهندگان اینترنت اضافه شده است و کاربران زیادی به دلیل کیفیت مناسب اینترنت ارائه شده از سمت این سرویس دهنده و همچنین قیمت های مناسب تر آن نسبت به سایر رقبای خصوصی به استفاده از اینترنت مخابرات تمایل پیدا کرده اند. یکی از مسائلی که بسیاری از کاربران استفاده کننده از اینترنت مخابرات با آن رو به رو هستند نحوه انجام تنظیمات مودم TP-Link برای اینترنت مخابرات است.

مودم تی پی لینک یکی از پر فروش ترین مودم های ADSL می باشد که به دلیل دارا بودن ارتصال از طریق کابل و امواج وای فای با قدرت سیپنال بالا در میان مردم محبوبیت بسیار بالایی پیدا نموده است.. افرادی که از اینترنت مخابرات برای اتصال به اینترنت استفاده میکنند بیشتر مایلند تا از مودم تی پی لینک استفاده نمایند از این رو در ادامه به شما آموزش تنظیم نمودن تنظیمات اینترنت مخابرات بر روی مودم TP-LINK را برای شما در نظر گرفته ایم تا بتوانید به راحتی با تنظیم نمودن تنظیمات اینترنت بر روی این مودم بتوانید از آن به آسانی استفاده نمایید.

 

 

 

آموزش قدم به قدم تنظیم اینترنت مخابرات بر روی مودم TP-LINK

برای اینکه بتوانید نسبت به تنظیم نمودن اینترنت مخابرات بر روی مودم TP-LINK اقدام نمایید لازم است تا ابتدا کابل تلفن را در سوکت مربوط به خود در پشت مودم قرار دهید. در ادامه می بایست کابل شبکه را به مودم و از طرف دیگر به سیستم کامپیوتری خود متصل نمایید. اگر مایلید تا از یک پریز تلفن هم برای اینترنت و هم برای اتصال تلفن استفاده نمایید به دستگاهی به قطعه ای به نام Splitter نیاز خواهید داشت. این قطعه به نوبه ای طراحی شده است که شما می توانید کابل تلفن را به یک سر آن و از سر دوتایی آن یکی را برای استفاده اینترنت و دیگری را برای اتصال تلفن مورد استفاده قرار دهید.

توجه داشته باشید که برای اولین اتصال به مودم و تنظیم نمودن اینترنت مخابرات بر روی مودم تی پی لینک لازم است تا حتما از کابل شبکه استفاده نمایید اما پس از انجام تنظیمات اولیه و ست نمودن پسورد برای وای فای می توانید از وای فای مودم استفاده نمایید.

 

  1. راه اندازی مودم TP-LINK

برای شروع تنظیم نمودن اینترنت مخابرات بر روی مودم تی پی لینک ابتدا آداپتور مودم را به پریز برق متصل کرده سپس کابل شبکه را از مودم به کامپیوتر وصل نمایید. کابل تلفن را از پریز تلفن ( یا اسپلیتر) به مودم وصل نمایید.

 

  1. استفاده از اطلاعات تنظیم اینترنت مخابرات

در این مرحله لازم است تا اطلاعات تنظیمات اینترنت خود را از مخابرات دریافت نمایید. این اطلاعات به طور پیشفرض شامل نام کاربری، رمز عبور و پارامتر های VCI  و VPI می باشد. این دو پارامتر برای اینترنت مخابرات معمولا ۳۵ و ۰ می باشد اما بهتر است برای اطمینان از صحت اطلاعات حتما از پشتیبان اینترنت مخابرات این دو پارامتر را دریافت نمایید.

 

  1. ورود به تنظیمات مودم تی پی لینک مخابرات

برای ورود به تنظیمات مودم تی پی لینک با گوشی یا کامپیوتر، ابتدا از روشن بودن مودم و اتصال آن به کابل تلفن و شبکه اطمینان حاصل نمایید و پس از آن از طریق مرورگر سیستم آی پی پیشفرض مودم تی پی لینک که معمولا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است را سرچ نمایید تا صفحه تنظیمات مودم تی پی لینک مخابرات برای شما باز شود. در صورتی که قبلا نام کاربری و رمز عبور ورود به تنظیمات مودم با گوشی خود را تغییر نداده باشید می توانید با نام کاربری و رمز عبور ADMIN وارد صفحه تنظیمات شوید.

 

آموزش تنظمیات مودم تی پی لینک مخابرات

 

  1. تنظیمات مودم TP-LINK برای اینترنت مخابرات

پس از ورود به صفحه مدیریت تنظیمات مودم لازم است تا به قسمت Quick Start وارد شوید و مانند شکل زیر بر روی NEXT کلیک نمایید.

تنظیمات مودم تی پی لینک مخابرات چگونه است

 

  1. در مرحله بعد لازم است تا مطقه زمانی خود را بر روی Tehran تنظیم نموده و به مرحله بعد بروید.

تنظیمات مودم tp link مخابرات

 

      6. گزینه PPPoE/PPPoA را انتخاب کنید و سپس Next را مطابق شکل زیر بزنید.

آموزش تنظیمات مودم tp link مخابرات

 

در این بخش می بایست نام کاربری و رمز عبوری که از مخابرات دریافت نموده اید را به همراه VPI و  VCI را در بخش های مربوط به خود وارد نمایید. Connection Type را PPPoE LLC انتخاب کنید و Next را بزنید.

نحوه تنظیمات مودم تی پی لینک مخابرات

 

  1. در این بخش شما می بایست تنظیمات مربوط به شبکه بیسیم مودم را تنظیم نمایید.

 

  • SSID : در این بخش لازم است تا نام شبکه وایرلس انتخابی خود را وارد نمایید.
  • Authentication Type : در این بخش می بایست سطح امنیت شبکه وای فای خود را مشخص کنید. پیشنهاد میکنیم که در این بخش بالاترین سطح امنیت یعنی WPA2-PSK را انتخاب نمایید تا خیالتان از بابت امنیت شبکه وایرلستان راحت شود.
  • Pre-Shared Key: در این بخش از تنظیمات مودم تی پی لینک مخابرات می بایست رمزی قوی و ۸ رقمی برای اتصال به وای فای انتخاب کنید. بهترین نوع رمز برای مودم های وای فای آن است که از ترکیب اعداد و حرف و علامت های اختصاری باشد تا امنیت شما به حد چشمگیری افزایش یابد. پس از پایان این بخش بر روی NEXT کلیک نمایید.

 

  1. گام پایانی: ذخیره کردن اطلاعات وارد شده

تنظیمات مودم TP-Link برای اینترنت مخابرات در این مرحله به پایان رسیده و صفحه ای مانند صفحه زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد. با زدن گزینه next تمام اطلاعاتی را که تا این مرحله وارد نموده اید، ذخیره نموده و سپس گزینه Close را زده و از تنظیمات خارج گردید.

شیوه تنظیمات مودم tp link مخابرات

 

پس از گذشت چند ثانیه چراغ های موجود بر روی مودم شما روشن خواهند شد. در غیر این صورت یک بار مودم را خاموش و پس از گذشت پنج دقیقه مجددا روشن نمایید.

گفتنی است که پس از انجام تنظیمات مودم TP-Link برای اینترنت مخابرات امکان تغییر رمز مودم تی پی لینک، آپدیت مودم تی پی لینک و… برای شما میسر خواهد بود. جالب است بدانید که برای انجام تنظیمات فوق الذکر وجود کامپیوتر الزامی نیست. شما به راحتی و بدون هیچ گونه دردسری بر اساس همین آموزش می توانید نسبت به انجام تنظیمات مودم تی پی لینک مخابرات با گوشی نیز اقدام نمایید.

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه